Nasze projekty
CovidGuard
Projekt ma na celu zaprojektowanie i wykonanie inteligentnego narzędzia do monitorowania odległości społecznej w czasie rzeczywistym. Narzędzie to składa się z urządzeń, które rejestrują odległość pomiędzy ludźmi oraz aplikacji mobilnej, która umożliwia przekazywanie informacji o przekroczeniu dopuszczalnej odległości. Narzędzie to może być wykorzystane w przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, placówki medyczne, przystanki autobusowe itp., w celu zapewnienia bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19. Robot wyda komunikaty informujące o podwyższonej temperaturze, a jego towarzyszem będzie samojezdny dron. Do identyfikacji i markerowania posłuży opracowany algorytm neuronowy bazujący na klasyfikatorze konwolucyjnym umieszczony w Chmurze. W drugim oku humanoida zostanie umieszczona klasyczna kamera, która będzie nadzorowała bezkontaktowo ruchy klatki piersiowej.


Autonomiczna platforma transportująca AGV
Celem projektu jest zaprojektowanie i wykonanie pojazdu autonomicznego, który mógłby być wykorzystywany do transportu różnego rodzaju ładunków wewnątrz budynków. Platforma AGV zostanie wyposażona w różnego rodzaju sensory, m.in. skanery laserowe, kamery oraz czujniki ultradźwiękowe, dzięki czemu była w stanie poruszać się po pomieszczeniach, omijać przeszkody oraz unikać kolizji. Początkowo zaprojektowana pod transport ludzi poruszających się na wózkach, w celu ułatwienia im poruszania po terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.
Zaawansowany system transportu suwnicowego
Kierownik projektu: inż. Kamil Pieprzycki
Projekt systemu transportu suwnicowego to jedno z przedsięwzięć koła naukowego Sensor AGH. Celem projektu było zaprojektowanie i wykonanie systemu transportu ładunków przy użyciu suwnic. System składał się z szyny prowadzącej, suwnicy poruszającej się po szynie oraz platformy transportowej, która była przymocowana do suwnicy. Projektanci zastosowali w projekcie różne rozwiązania, w tym m.in. napęd silnikowy oraz systemy bezpieczeństwa i automatycznej kontroli ruchu. System transportu suwnicowego mógłby być wykorzystywany w różnych branżach, m.in. w przemyśle, logistyce czy budownictwie.

S.O.W.A
S.O.W.A to innowacyjny projekt biomicetycznej łopatki drona. Struktura łopatki drona została zaprojektowana z wykorzystaniem biomimikry – inspirowana została budową piór sowy, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowych właściwości aerodynamicznych i akustycznych. Projekt S.O.W.A ma na celu zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa dronów, a także poprawę jakości zdjęć i filmów wykonywanych przez te urządzenia. Dzięki wykorzystaniu biomimikry, łopatki dronów wykazują mniejsze turbulencje i hałas, co wpływa na zmniejszenie zagrożenia dla ludzi i zwierząt oraz zwiększenie czasu lotu dronów.
Wielozadaniowy autonomiczny robot mobilny
Kierownik projektu: inż. Marcin Nowak
Oparty o pojazd typu AGV. Wielozadaniowy autonomiczny robot mobilny to innowacyjne urządzenie, które umożliwia wykonywanie różnorodnych zadań związanych z transportem, logistyką czy też pracami magazynowymi. Wyposażony w wiele sensorów, takich jak kamery, skanery laserowe czy też czujniki ultradźwiękowe, co pozwala na dokładne rozpoznawanie otoczenia i unikanie przeszkód.
Odkryj
- Kim jesteśmy?
- Zespół
- Osiągnięcia
- Kontakt
- sensor@agh.edu.pl
- Czarnowiejska 30/2, 33-332 Kraków
- Dane kontaktowe poszczególnych członków w sekcji zespół